Kariyer Kaynakları

Koç İşletme Enstitüsü Kariyer Servisleri Ofisi'nin misyonu, programın ilk gününden başlayarak öğrencilerin kariyer stratejilerini geliştirmesine yardımcı olmaktır.

Bu, öğrencilere belirli kariyer yolları empoze etmek değil tam tersine öğrencilerin kendilerini değerlendirme, geliştirme ve sonunda etkili bir kariyer arama sürecine başlamaları için gerekli araç ve ortamı sağlamaktır. Öğrencilere sağlanan kariyer hizmetleri, onların kendi geleceklerini şekillendirmesi ve amaçlarına ulaşması için tasarlanmıştır.

Günümüz iş dünyasında, çoğu zorlu iş fırsatı medya araçlarında yer almaksızın görünmez bir iş pazarında duyurulmaktadır. Enstitümüzün şirketlerle kurduğu ilişki, bu pozisyonlara erişimi sağlamaktadır. Hatırı sayılır oranda şirket Kariyer Ofisi'ne staj ya da yarı zamanlı veya tam zamanlı iş pozisyonlarına direkt yapılan başvuruları değerlendirmekte ve bu adayları işe almaktadır.

Detaylı bilgi için Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi'nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://career.ku.edu.tr/