Koç MBA

Koç MBA, iddialı, ufuk açıcı ve uygulamalı bir program sunmaktadır. Olağanüstü bir müfredat, birinci sınıf öğretim üyeleri ve geniş bir iş ağı için güçlü olanaklar mevcuttur.

MBA programı, akademik çevre ve iş dünyası ile yakın bağlantılar sunmaktadır. Öğrenciler, ilgili oldukları konuları dünyaca takdir gören öğretim üyeleri ile birlikte ayrıntılı bir şekilde öğrenme veya fiili iş projelerinde şirket yöneticileri ile birlikte işyerlerinde çalışma imkânı bulmaktadır. MBA Programı işinden ayrılarak 1 senelik yoğun bir programa devam etmek isteyen adaylar için idealdir. Programın ikinci döneminde öğrenciler haftanın birkaç günü şirketlerde proje bazlı görevlerde yer alırlar. Öğrencilerin kariyer gelişimleri ise koçluk çalışmaları ve seminerlerle desteklenir.

Modüler MBA, profesyonel hayatlarına devam eden yöneticilere diploma programına devam etme imkânı tanımaktadır. Program, modüler sistemi ile yurtdışında yaşayan öğrencilerin katılımına uygundur ve verimli sınıf etkileşimi için farklı çevrelerden gelen öğrencileri bir araya getirmektedir. Dersler ayda bir kere Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere modül halinde gerçekleştirilmektedir. Program akışında bir ay içerisine 2 modül ders yapılabilecektir. İkinci senenin programı da aynı şekildedir. Ders saatleri 09:00-18:00 olarak belirlenmiştir. Öğrencilerin kariyer gelişimleri ise koçluk çalışmaları ve seminerlerle desteklenir.

Modüler MBA Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Uzmanlık Alanı (Tech MBA), öğrencileri dijital çağın ihtiyaçları konusunda donanımlı MBA mezunları olmaya davet ediyor. Bu uzmanlık alanının amacı, teknoloji yönetimi konusunda bugünün mühendislerini ve profesyonellerini geleceğin liderleri olmaları için hazırlamaktır. Program içeriğinde analitik karar verme, sistem tasarımı, finansal analiz, ekip yönetimi, inovasyon yönetimi, mühendislik ve yönetim gibi konular bulunmaktadır. Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Uzmanlık Alanı, öğrencilere büyük ölçekli ve komplike teknik projeler ve mühendislik operasyonlarını yönetebilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak alanında uzman yöneticiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programa aynı zamanda mühendislik ve teknoloji alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler de katılabilmektedir.

Koç’ta MBA, dönüştürücü bir deneyim sunmaktadır. Müfredat, geleceğin liderlerinin gereksinimlerini karşılamak için itina ile tasarlanır. Müfredatımız, küresel ortamda analiz yapma ve fonksiyonel ve stratejik kararları uygulamada gerekli olan en gelişmiş bilgi ve yetenekleri sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Öğretim üyelerimiz, yalnızca mükemmel akademisyenler değil, aynı zamanda dünya genelindeki bilgiye katkıda bulunan tanınmış araştırmacılardır. Kendileri, önde gelen uzmanlıklarını aktarmak için çeşitli yaklaşımlar kullanmaktadırlar. İş camiası ile yakın ilişkilerimiz bulunmaktadır. İşletme Enstitüsünün uluslararası iş dünyası ile süregelen ilişkisi ve dünyadaki en saygın işletme fakülteleriyle kurduğu bağlantılar; öğrencilerimize geniş çaplı eğitim olanakları ve profesyonel imkânlar sunmaktadır.

Öğrencilerimiz, başarılı yöneticiler ve liderler olmak için program kapsamında farklı organizasyonlarda kazandıkları tecrübelerini, bilgilerini, hırslarını, ortaya koydukları yetkinliklerini, enerjilerini ve çalışmalarını bir araya getirmektedir. Birinci sınıf tesislerimiz ve gelişmiş bilgi teknolojilerimiz, Koç Üniversitesi’ndeki deneyimlerinizi desteklemek için ideal bir ortam yaratmaktadır. Takım çalışmasına verilen önem, öğretim üyeleri, çalışanlar, öğrenciler ve mezunlar arasında üretici bir etkileşim oluşturmaktadır.