Koç'ta Finans Yüksek Lisansı

Çağımızın rekabetçi finansal ortamında, modern finansta, güncel teknikler ve yaklaşımlarda uzmanlaşmak şu ana kadar ki en önemli şey olarak değerlendirilebilir. Finans Yüksek Lisans programı finans alanında kişiye tam bir temel sağlar ve profesyoneller tarafından aranan mali analiz ve araştırma becerilerini geliştirir.

Koç Üniversitesi'nin Finans Yüksek Lisans programı kendini bu alana adamış olan fakültesiyle, yenilikçi müfredatı, iş dünyasıyla olan güçlü bağları ve uluslararası pozisyonu bakımından yöneticiler ve şirketler için değerli bir yatırım olarak anılmaktadır.

Chartered Financial Analysts(CFA) kurumu, 130’dan fazla ülkede 100.000 üyesi olan en büyük global yatırım profesyonelleri derneğidir. Kurum, dünya çapındaki CFA (Sertifikalı Finansal Analist) ve CIPM (Yatırım Performans Ölçümü Sertifikası) müfredatını ve sınav programlarını yönetmekte olup, diploma programlarında CGA Program müfredatının önemli bir kısmına yer veren çok az sayıda kurum ile ortaklık yapmaktadır. Ortak üniversiteler lider olarak tanınır ve diğer kurumlara örnek oluşturur. Koç Üniversitesi, Türkiye’den ilk program ortağı ve Avrupa’daki 40 CFA Program ortağından biri olarak seçilmiş öğrencilerine CFA sınavları için burs sağlamaktadır.

Finans yüksek lisansınızı profesyonel hayatınıza devam ederken yapın.

Bu yüksek lisans programının en önemli amacı, hem kamu hem de özel sektördeki uzmanlaşmış kişilerin gereksinimlerini karşılamaktır.

Mezunlar, finansal ekonomi teorisini yatırımda ve kurumsal finanstaki pratik etkileri ile birlikte gördükleri ve eğitimleri esnasında uygulamalı araştırma yeteneklerini ilerlettikleri için ilgili alanlarında gerekli olan finansal analizleri sağlam temellere dayalı bir şekilde yürütebileceklerdir.

Programın ayırt edici yönü

Programın ayırt edici bir yönü de, derslerde teorik ve teknik olarak sunulan materyallerin gerçek hayata geçirilmesidir. Derslerin, içeriklerinin ve programdaki profesörlerin niteliklerinin zenginlikleri; Uluslararası düzeydeki en iyi lisansüstü programlarına eşdeğerdir.