Mezun Profilleri

image description
Pınar Ercan Tursun EMBA '06
Gelişmiş Ürün Pazarlama Marka Müdürü Ticari Araçlar
Ford Avrupa

Yöneticiler için olan bir işletme programının pratik uygulamaları teorik bilgi ile birleştirmesi ve desteklemesi gerekmektedir. Koç İşletme enstitüsü günümüz iş hayatının bir simülasyonunu sunar. Bu program, bir yöneticinin sorumlulukları konusundaki farkındalığımı arttırmanın yanı sıra bir organizasyonun çeşitli operasyonlarını gözlemleme fırsatı sunarak başarısını sezgisel olarak öngörmemi sağladı.


image description
Nazım Yaprak EMBA '11
Finans Koordinatörü
TAV Havalimanları Holding Şirketi

Günümüzde havacılık sektörünün lider ve öncü kuruluşlarından biri olan TAV Havalimanları Holding'te çalışmaktayım. Dünya çapında önde gelen üniversitelerden biri olma özelliği ile Koç Üniversitesi, TAV Havalimanlarına benzer bir kuruluştur. Koç Üniversitesi EMBA programına katılmaktaki amacım, bilgi birikimimi arttırmak, perspektifimi genişletmek ve iş hayatımdaki pozisyonumu yükseltmekti. Bu programın katılımcılarına karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma fırsatı sunarak akademik ve sosyal açıdan birçok kontak kazandırdığına inanıyorum. EMBA programına Koç Üniversitesi'nde katıldığım için çok memnunum. Program boyunca hiçbir hafta kişisel gelişiminize bir şeyler katmadan geçmez. Eğitmenler tarafından sizlere verilen hedef odaklı projeler sonucunda takımlar hem yeteneklerini geliştirir hem de bilgi birikimlerini arttırır. Bu programın bir parçası olmak kariyerimde hayatımı değiştiren önemli bir adımdır, bu nedenle çok doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum.


image description
Özgür Sungu Finans Yüksek Lisansı ’11
Portföy Yöneticisi
İş Varlık Yönetimi

4 yıl varlık yönetimi deneyiminden sonra mesleğimin belirli alanlarında beni yetiştirecek bir programa katılma kararı aldım. Koç Üniversitesi Finans Yüksek Lisans programı, deneyimli öğretim üyeleri ve dünyaca tanınan CFA ortaklığı ile Türkiye'de ilk tercihim olmuştur. Özenli akademik bilgileri pratik uygulamalar ile birleştiren zengin dersler, güçlü karar alma becerisi ve nicel metotlarda derin kavrayışı hedefleyen öğrencilere en etkili akademik deneyimi sunmaktadır. Teoriyi ve pratiğin doğru dengesini ayarlamak, söz konusu bu zahmetli meslekte başarılı bir kariyer için paha biçilemez bir deneyim sağlamaktadır.