CEMS MIM, dünya vatandaşlığına ve çeşitliliğin bütünlüğüne değer veren geleceğin müdürlerini eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, öğrencilerin ilgili oldukları alanlarda daha fazla öğrenebilmesine izin vermek amacıyla müfredatını çeşitlendirmiştir. Öğrencilere, Inovasyon Yönetimi’nden Uluslararası Müzakere’ye kadar çok çeşitli seçmeli dersler sunmaktayız.

CEMS, ‘Küresel Strateji: Sorumlu Vatandaşlık’ ve ‘Küresel İşletme Uygulaması: Kültürel Yönetim’ olarak iki zorunlu kurs sunmaktadır. Bu doğrultuda, 12-aylık CEMS MIM Programının Yapısı aşağıdaki şekildedir:

 

Ağustos – Ekim 1. Dönem Güz
Eylül-Şubat
2.Dönem Bahar
Şubat-Haziran
3.Dönem Staj
Blok Seminer Zorunlu Ders: Küresel İşletme Uygulamasında Sorumlu Liderlik
+ Seçmeli Dersler
+ Profesyonel İletişim Yetkinlik Semineri
Zorunlu Ders: Küresel İşletme Uygulamaları
+ İş Projesi
+ Seçmeli Dersler
+ Yetenek Seminer(leri)
Uluslararası Staj (min.8 hafta)

 CEMS MIM Programı, akademi ve Uluslararası şirketler ile işbirliği içinde yürütülmektedir. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, birçok CEMS MIM Özel Seçmeli Dersleri, uluslararası şirketler tarafından verilmektedir.

CEMS Derslerini Takip Prosedürleri

Kredi kazanmaksızın bir dersi takip etmek isteyen öğrencilerin, söz konusu profesörden özel izin almaları gerekmektedir. Profesörler, bir dersin takip edilmesi için gereklilikleri/beklentilerini bildirecektir. 

Zorunlu Dersler

MGMT 508 Kültürlerarası İşletme (4 kredi) (H. Öner)

Bu ders kültürler arası ticari karşılaşmaların etkin şekilde yönetilmesi için farkındalık ve becerilerin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Konular, küresel yöneticilerin yetkinlik geliştirmeleri, başka ülkelerde yönetim, liderlik ve insan kaynakları yönetimi, çeşitlilik yönetimi, kültürler arası çatışma ve müzakereler ve iş etik kurallarını içerecektir. Bu konular, işgücü yönetimi, proje yönetimi, tüketici davranışları ve strateji geliştirme ve uygulamalarında tartışılacaktır.

PROJ 501 İş Projesi (7,5 kredi) (M. Mermercioğlu)

İş Projesi, öğrenci tarafından bireysel olarak, fakülteden ve kurumsal ortaktan bir danışman rehberliğinde yürütülen dönem projesidir. Öğrencilerin, haftalık ödevlerinin bir gününü iş projesini yürüttükleri şirkette geçirmeleri beklenmektedir.

Ön Koşul: Analiz Yeteneği Semineri

MGMT 510 (S/U) Yetenek Seminerleri (1 kredi)

Yetenek Seminerlerinin ana hatları: yönetici Becerilerinin geliştirilmesi, iletişim becerilerinin geliştirilmesi, kariyer planlaması, kariyer oturumları, misafir konuşmacılar. Yeterli notu alabilmek için öğrencilerin asgari sayıda faaliyete katılmaları gerekmektedir. Zorunlu faaliyetlere ek olarak, öğrenciler, gereklilikleri yerine getirmek için bir dizi workshop ve misafir konuşmacı arasından seçim yapabilirler.

(Not: Yeterli – Yetersiz). Yetenek seminerleri, her Cuma akşamüstü ve gerekirse, Cumartesi günleri yapılacaktır.

PROJ 500 (Mezuniyetten önce tamamlanması gerekmektedir) Proje (1 kredi)

Kendi Ülkesinde Yaşayan Öğrenciler İçin Geçerlidir

Öğrencilerin, yıl boyunca bir MIM seçmeli dersinde bir bireysel dönem projesi tamamlamaları gerekmektedir. Bu kredisiz (S/U) dersinin (PROJ 500) gerekliliğini yerine getirmektedir.

Lütfen, BİREYSEL proje hazırlayacağınız bir seçmeli ders seçiniz. Tüm profesörlerinizden bireysel dönem ödevi taleplerinizi kabul etmeleri istenmiştir.

 (Not: Yeterli – Yetersiz)