Albert Krespin MBA ‘98
Hisse Senetleri Müdürü, Türkiye
CEO, Deutsche Securities Menkul Değerler A.Ş.

 

Kariyerimin 15. yılında, Koç MBA programının üzerimde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu daha fazla görüyorum. Bu program beni bir mühendisten donanımlı bir finans uzmanına dönüştürerek bana yepyeni bir kariyer sunmanın yanı sıra gayret, en iyiyi sunma konusunda kararlılık, kendi motive etme ve belirsizlikler ile baş etme gibi beceriler kazanmamı ve uluslararası bir ortamda çalışmak için gerekli araçları ve becerileri edinmemi sağladı. Programın çalışan yönetiminde bana kazandırdığı becerileri son zamanlarda daha çok fark etmeye başladım. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, Koç MBA programı, bu güne kadar, kariyerimi şekillendiren en etkili donanım olmuştur.

Mezun olduktan yıllar sonra programın başarısını gözlemleme ayrıcalığına sahip olduğum için şanslıyım. Koç Mezunlar Derneği’ndeki görevim sayesinde, üniversite ile sürekli olarak yakın temasta kaldım. MBA programının kalitesinin ve kapsamının yıllar içinde ne kadar önemli şekilde geliştiğini son derece memnuniyetle gözlemledim. Öğrenciler bugün daha fazla uluslararası etkileşime sahipler, kurumsal çevrelere daha iyi erişim olanakları mevcut ve dolayısıyla profesyonel çevreyle ağ kurma potansiyelleri daha yüksek seviyelere ulaşmış durumda.

Son olarak, yıllar içinde çok sayıda Koç MBA öğrencisini işe aldığımı ifade etmek isterim. Söz konusu yeni mezunlardan hiçbiri yerel ve uluslararası görevlerinde, beni veya finans sektöründeki diğer işverenlerini hayal kırıklığına uğratmamışlardır. Ayrıca, söz konusu genç yeteneklerin bir kısmının halihazırda Türkiye’nin finans sektörünün geleceğini şekillendirdiğini gururla belirtmek isterim.

Kemal Özışıkçılar MBA ’00
Yenilik Geliştirme Satış & Pazarlama Müdürü
Türkiye, İsrail, Ortadoğu ve Kafkas Ülkeleri
DuPont Türkiye

 

MBA programında öğrendiğim en önemli şey takımlar halinde çalışmak ve bir projeyi yapmak veya birtakım kararlara varmak için uzlaşmaya varmaktır. Diğer insanların düşüncelerini öğrenmek istemenin ve o düşünceleri kullanmanın önemi yadsınamaz ve bu, kişinin olduğu kadar kurumun da başarısına doğrudan katkı sağlar. Bu benim Koç Üniversitesi’nde öğrendiğim bir şey ve bunu o zamandan beri her çalışmamda kullanmaktayım.

İşletme yüksek lisans derecesi almak isteyen bir genç profesyonele, yalnızca başlangıç maaşlarını ve iş tekliflerini değil programın tüm boyutlarını değerlendirmelerini tavsiye ederim. Tam zamanlı yüksek lisans derecesi, çok yönlü bir yaşam ve yaşamı değiştiren bir deneyimdir. Diplomanızı aldığınızda, Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin en üst basamakta yer aldığını göreceksiniz.