Executive MBA kariyerlerini geliştirmek isteyen yöneticiler için iş hayatında tecrübe edindikten sonra katılım sağlanılan bir programdır. Koç Executive MBA, en az yedi yıl (en az 2 yılı yönetim deneyiminden oluşmak üzere) tam zamanlı çalışma deneyimine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır.

Executive MBA Programı’na katılmanın ilk ve en önemli koşulu, motivasyon ve istekliliktir. Ayrıca başvuru sahiplerinin aşağıdaki niteliklere sahip olması gerekir:

  • Akredite bir kurumdan lisans derecesi (* yurtdışındaki lisans öğrenimleri, Türk Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmalıdır)
  • Executive MBA programı için asgari 7 yıl boyunca tam zamanlı profesyonel iş deneyimi (söz konusu deneyimin asgari 2 yılı yönetici deneyiminden oluşmalıdır)
  • İngilizce yeterlilik
  • Executive MBA Programına başvurmak için, başvuru sahiplerinin çevrimiçi başvuruyu tamamlamaları (https://apply.ku.edu.tr/gradapp) ve aşağıdakileri yüklemeleri gerekir;
  • Katıldığı her üniversiteden resmi bir akademik transkript
  • Belirtildiği şekilde üç deneme
  • Başvuru ücreti ödeme makbuzu
  • İki referans mektubu

Başvuru için 2 adet referans mektubu gerekmektedir. Aday, online başvuru formu’nda referans mektuplarını dolduracak kişilerin iletişim bilgilerini belirtir ve Enstitü tarafından ilgili kişilere referans mektubu formu e-mail yoluyla gönderilir.

Başvurularını tamamlayan ve başvuru koşullarına uyan aday öğrenciler mülakat için Koç Üniversitesine davet edilmektedir. Adaylara mülakattan hemen önce okumaları için bir iş vakası verilmekte olup mülakat sürecinin bir parçası olarak vaka ile ilgili soruları yanıtlamaları istenmektedir.

Önemli Not:  

*Yüksek Öğretim Kurumu, lisans derecesini yurt dışında bulunan Üniversite’lerden alan öğrencilerin diplomaları için kurum tarafından tanınırlık alınmasını şartını getirmiştir.  Söz konusu üniversitelerin YÖK tarafından tanınmaması durumunda öğrencilerin Türkiye’de herhangi bir Üniversite’ye yapacakları yüksek lisans ve benzeri öğrenim başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Tanınırlık süreci öğrenciler adına Kayıt Kabul Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

* Türk vatandaşı olan ve lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan öğrencilerin ise denklik belgesi almak üzere YÖK’e başvuru yapmaları ve ilgili belgeyi Kayıt Kabul Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Online Başvuru & Son Başvuru Tarihi

2020-2021 akademik yılı için son başvuru tarihi: 30 Haziran 2021

Sadece online başvurular değerlendirilmeye alınacaktır.

Şimdi başvurunhttps://apply.ku.edu.tr/gradapp

Program ve Başvuru Ücretleri

2019-2020 akademik yılı program ücreti 138.000 TL’dir.

Başvuru Ücreti (iade edilmemektedir): 200 TL

Program, başvuru ve kabul işlemleri ile ilgili sorularınız için gsb@ku.edu.tr adresinden İşletme Enstitüsü ile iletişime geçebilirsiniz.