Finans Yüksek Lisans Programı’na katılmanın ilk ve en önemli koşulu, motivasyon ve istekliliktir. Ayrıca başvuru sahiplerinin aşağıdaki niteliklere sahip olması gerekir:

  • Akredite bir kurumdan lisans derecesi (* yurtdışındaki lisans öğrenimleri, Türk Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmalıdır)
  • Minimum 2 sene tam zamanlı iş deneyimi
  • Askerliğin tamamlanmış olması (yükümlülük mevcut ise) veya tecilin ispatı
  • İngilizcede yeterlilik

Finans Yüksek Lisans Programına başvuru için Online Başvuru Formu’nun doldurulması (https://apply.ku.edu.tr/gradapp) ve ilgili belgelerin yüklemesi gerekmektedir:

  • Eğitim alınmış olan tüm Üniversitelerden resmi akademik not belgesi
  • Konuları başvuru formunda verilmiş üç tane kompozisyon
  • 2 adet referans mektubu

Başvuru için 2 adet referans mektubu gerekmektedir. Aday, online başvuru formunda referans mektuplarını dolduracak kişilerin iletişim bilgilerini belirtir ve Enstitü tarafından ilgili kişilere referans mektubu formu web adresi linki e-mail yoluyla gönderilir.

Başvurularını tamamlayan adaylardan uygun görülenler mülakata alınırlar. Mülakat öncesinde adaya kısa bir makale verilir ve makaleyle ilgili soruları mülakat sırasında yanıtlaması istenir. İngilizce Mülakat sonrasında gerekli görülmesi halinde TOEFL ve GMAT skorları istenebilir.

Önemli Not:  

*Yüksek Öğretim Kurumu, lisans derecesini yurt dışında bulunan Üniversite’lerden alan öğrencilerin diplomaları için kurum tarafından tanınırlık alınmasını şartını getirmiştir.  Söz konusu üniversitelerin YÖK tarafından tanınmaması durumunda öğrencilerin Türkiye’de herhangi bir Üniversite’ye yapacakları yüksek lisans ve benzeri öğrenim başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Tanınırlık süreci öğrenciler adına Kayıt Kabul Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

* Türk vatandaşı olan ve lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan öğrencilerin ise denklik belgesi almak üzere YÖK’e başvuru yapmaları ve ilgili belgeyi Kayıt Kabul Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

 

Programa katılım için minimum 2 sene tam zamanlı iş deneyimine sahip olmak tavsiye edilmektedir.

 

Online Başvuru & Son Başvuru Tarihi

2022-2023 akademik yılı için son başvuru tarihi: 15 Haziran 2022

Sadece tamamlanmış online başvurular değerlendirilmeye alınacaktır.

 

Türk vatandaşı öğrenciler için 2021-2022 akademik yılı program ücreti 105.000 TL’dir.

Yabancı uyruklu öğrenciler için 2021-2022 akademik yılı program ücreti 15.000 USD’dir.

2022-2023 akademik yılı program ücretleri önümüzdeki aylarda duyurulacaktır.

İade Edilmeyen Başvuru Ücreti: 250 TL

Başvuru ücreti online başvuru sistemi üzerinden kredi kartı ile ödenmektedir.

Finans yüksek lisans programımızda burs imkanları bulunmamaktadır.

Çalışmakta oldukları şirketin kurumsal ortaklık planımızda yer alması halinde öğrencilerimiz şirketlerine tanımlı kurumsal indirimlerden faydalanabilmektedirler.

Türk vatandaşı öğrencilerimiz için Yapı Kredi Bankası’ndan isteğe bağlı vade farklı taksitli ödeme imkanı mevcuttur.