Finans Yüksek Lisans Programı’na katılmanın ilk ve en önemli koşulu, motivasyon ve istekliliktir. Ayrıca başvuru sahiplerinin aşağıdaki niteliklere sahip olması gerekir:

  • Akredite bir kurumdan lisans derecesi (* yurtdışındaki lisans öğrenimleri, Türk Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmalıdır)
  • Minimum 2 sene tam zamanlı iş deneyimi
  • Askerliğin tamamlanmış olması (yükümlülük mevcut ise) veya tecilin ispatı
  • İngilizcede yeterlilik

Finans Yüksek Lisans Programına başvuru için Online Başvuru Formu’nun doldurulması (https://apply.ku.edu.tr/gradapp) ve ilgili belgelerin yüklemesi gerekmektedir:

  • Eğitim alınmış olan tüm Üniversitelerden resmi akademik not belgesi
  • Konuları başvuru formunda verilmiş üç tane kompozisyon
  • Başvuru ücreti ödeme makbuzu
  • 2 adet referans mektubu

Başvuru için 2 adet referans mektubu gerekmektedir. Aday, online başvuru formunda referans mektuplarını dolduracak kişilerin iletişim bilgilerini belirtir ve Enstitü tarafından ilgili kişilere referans mektubu formu web adresi linki e-mail yoluyla gönderilir.

Başvurularını tamamlayan adaylardan uygun görülenler mülakata alınırlar. Mülakat öncesinde adaya kısa bir makale verilir ve makaleyle ilgili soruları mülakat sırasında yanıtlaması istenir. İngilizce Mülakat sonrasında gerekli görülmesi halinde TOEFL ve GMAT skorları istenebilir.

Önemli Not:  

*Yüksek Öğretim Kurumu, lisans derecesini yurt dışında bulunan Üniversite’lerden alan öğrencilerin diplomaları için kurum tarafından tanınırlık alınmasını şartını getirmiştir.  Söz konusu üniversitelerin YÖK tarafından tanınmaması durumunda öğrencilerin Türkiye’de herhangi bir Üniversite’ye yapacakları yüksek lisans ve benzeri öğrenim başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Tanınırlık süreci öğrenciler adına Kayıt Kabul Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

* Türk vatandaşı olan ve lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan öğrencilerin ise denklik belgesi almak üzere YÖK’e başvuru yapmaları ve ilgili belgeyi Kayıt Kabul Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Online Başvuru & Son Başvuru Tarihi

2020-2021 akademik yılı için son başvuru tarihi: 30 Haziran 2021

Sadece online başvurular değerlendirilmeye alınacaktır.

Şimdi başvurunhttps://apply.ku.edu.tr/gradapp

Program ve Başvuru Ücretleri

2019-2020 akademik yılı program ücreti 84.000 TL’dir.

Hesap No :  92074980 TL
IBAN : TR13 0006 7010 0000 0092 0749 80
Şube Kodu/Adı : 938 / KOÇ ÜNİVERSİTESİ

Başvuru Ücreti (iade edilmemektedir): 200 TL

Program, başvuru ve kabul işlemleri ile ilgili sorularınız için gsb@ku.edu.tr adresinden İşletme Enstitüsü ile iletişime geçebilirsiniz.