İş Hayatinda Gençleri̇n Terci̇hi̇ Hi̇bri̇t Çalişma Modeli̇
28
Temmuz 2023, Cuma

Habere Git
2023 Mezunlarımız
19
Temmuz 2023, Çarşamba

Habere Git
CEMS 2022 Mezunlarımıza Tebrikler
28
Mart 2023, Salı

Her sene tüm partner okulların katılımıyla gerçekleştirilen CEMS mezuniyet töreninin sonuncusu geçtiğimiz Aralık ayında Kahire Amerikan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Habere Git
Koç Üniversitesi EMBA programıyla dünyada 31’inci oldu
15
Aralık 2022, Perşembe

Habere Git
Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde Global Network Haftası
03
Kasım 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nün de kurucu üyeleri arasında bulunduğu Global Network for Advanced Management ağının Ekim”22 22 Global Network haftası, 17-20 Ekim 2022 tarihleri arasında 8 farklı üniversiteden katılan öğrencilerle gerçekleşti. Katılım sağlayan öğrencilerin üniversiteleri:

Habere Git
Koç Üniversitesi VEKAM Kültürel Mirasın Genç Nesillere Aktarımına Odaklanan Uluslararası Bir Çalıştay Düzenliyor
21
Ekim 2022, Cuma

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), Türkiye’de kültürel miras alanında çalışanlar için yeni fikirlerin oluşmasını ve sürdürebilir kültürel miras eğitimini destekleyen çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Çocuklar İçin Kültürel Miras Çalışmaları” çalıştayının üçüncüsü, 2-3 Kasım 2022 tarihinde “Kitap, Çizgi Roman ve Fotoğraf” temasıyla düzenlenecek. Farklı ülkelerden birçok akademisyenin, kültür sanat profesyonellerinin ve yazarların katılacağı iki günlük bu zengin program hem yüz yüze hem çevrimiçi ortamda takip edilebilecek.

Habere Git
FINANCIAL TIMES’IN EN İYİLER LİSTESİNDE KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME ENSTİTÜSÜ’NDEN REKOR YÜKSELİŞ
19
Ekim 2022, Çarşamba

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, en prestijli yayınlardan biri olan Financial Times’ın tüm dünyadaki işletme okullarının “Executive MBA” (EMBA) programlarını değerlendirdiği sıralamada sağladığı olağanüstü yükselmeyle 31’inciliğe yerleşerek bu yıl da Türkiye birinciliğini korudu. Dünyanın en iyi işletme okullarının yer aldığı bu devler liginde Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, bir kez daha Türkiye’den ilk 100’e giren tek okul oldu. Kadın öğretim üyesi oranında %50’ye ulaşan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, bu kriterde ise üç üniversiteyle 1’inciliği paylaştı.

Habere Git
FINANCIAL TIMES’IN EN İYİLER LİSTESİNDE KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME ENSTİTÜSÜ’NDEN REKOR YÜKSELİŞ
19
Ekim 2022, Çarşamba

Habere Git
Koç Üniversitesi Türkiye’nin EQUIS akreditasyonlu tek üniversitesi olmayı sürdürüyor
17
Ekim 2022, Pazartesi

Koç Üniversitesi, yönetim bilimleri ve işletme alanında faaliyet gösteren yükseköğrenim kurumlarının kalite değerlendirmesi ve gelişimi amacıyla oluşturulan Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS) tarafından yeniden akredite edildi. Koç Üniversitesi, Türkiye’den bu akreditasyonu alan tek akademik kurum olma özelliği taşıyor.

Habere Git
SpeedUpTalent Initiative with McKinsey & Company
05
Ağustos 2021, Perşembe

We congratulate our students Aleksander Tomala, Ece Mercan Yüksel, Özge Hamamcıoğlu and Saygın Tutaş to their contribution to the global #SpeedUpTalent initiative within the framework of their CEMS Business Project under the academic supervision of Professor Melike Mermercioğlu and with coaching from volunteers from McKinsey & Company. We thank the volunteers from McKinsey & Company for their precious support and the academic growth opportunity, particularly in the field of diversity.

Habere Git
KOÇ ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE’NİN “TRIPLE CROWN” UNVANINA SAHİP İLK VE TEK ÜNİVERSİTESİ OLDU
30
Nisan 2021, Cuma

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü, küresel akreditasyon kuruluşu AACSB International’dan, (Association to Advance Collegiate Schools of Business/İşletme Yüksek Okullarını Geliştirme Derneği) akreditasyon aldı. Daha önce AMBA ve EQUIS akreditasyonlarına da sahip olan Koç Üniversitesi, bu akreditasyonla birlikte Türkiye’den “Triple Crown” (Üçlü Akreditasyon) ünvanına sahip ilk ve tek akademik kuruluş oldu.

Habere Git
Yeni dönem liderlerinin sahip olması gereken iki değer: Empati ve değişimle başa çıkabilme becerisi
30
Nisan 2021, Cuma

Yeni dönem liderlerinin sahip olması gereken iki değer: Empati ve değişimle başa çıkabilme becerisi. CEMS programı hakkında ve CEMS kapsamında yapılan araştırma ve sonuçları üzerine, Dünya Gazetesi’den Didem Eryar Ünlü’nün, İşletme Enstitüsü Yönetici Direktörü Nida Bektaş ile gerçekleştirdiği röportaj için tıklayabilirsiniz. https://www.dunya.com/genc-dunya/yeni-donem-liderlerinin-sahip-olmasi-gereken-iki-deger-empati-ve-degisimle-basa-cikabilme-becerisi-haberi-618968

Habere Git