EMBA Uluslararası Eğitim Gezisi

*EMBA Uluslarası Eğitim Gezisi Covid-19 nedeniyle iptal edilmiştir.

Uluslararası eğitim gezisi Uluslararası İş Yönetimi dersi kapsamında düzenlenmektedir. Daha önce, Çin ve ABD’de dünyanın önde gelen işletme okullarına geziler düzenlenmiş olup, bir hafta süren eğitim gezisi programı son yıllarda Washington D.C.’deki Georgetown Üniversitesi’nde gerçekleştirilmektedir. Program üniversite tarafından sunulan dersleri, şirket ziyaretlerini ve kültürel etkinlikleri içermektedir.

Öğrencilerin uluslararası ticaretin dinamiklerini küresel bakış açıları ve ulusal politikalarla derinlemesine değerlendirmelerini sağlayan eğitim gezisi, aynı zamanda öğrencilere uluslararası bir deneyim kazanma fırsatı da sunmaktadır. Program takvimi, Georgetown Üniversitesi fakültesinin çoğunlukla uluslararası ticaret ve küresel ekonomiye olduğu kadar işletme-devlet ilişkilerine de odaklanan sürükleyici ders serileri üzerine kuruludur. Programdaki dersler, ardından öğrenciler başkent Washington D.C’de bulunan Dünya Bankası ve IFC gibi önde gelen kurumları ziyaret etmektedir.

Uluslararası işletme eğitim gezisi Executive MBA müfredatında Uluslararası İşletme dersinin bir parçası olduğundan, katılım zorunludur.

MSc In Finance LSE Eğitim Gezisi

*MSc in Finance Uluslararası Eğitim Gezisi Covid-19 nedeniyle durdurulmuştur.


Kapsamlı müfredata ek olarak ve CFA üyeliğinin yanı sıra, İşletme Enstitüsü’nün öğrencilerine sunduğu en önemli uluslararası fırsat London School of Economics eğitim gezisi programıdır. Bu özel program finans yüksek lisans öğrencilerine finans dünyasının merkezinde LSE’den ders alma deneyimi sunar. Bir hafta süren eğitim gezisi, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Avrupa Yeniden Yapılanma ve Geliştirme Bankası (EBRD) gibi ayrıcalıklı kurumlara yapılan saha ziyaretlerinin yanında Koç Finans Yüksek Lisans öğrencilerinin küresel ekonomi ve ekonomik kriz hakkındaki bilgilerini derinleştiren dikkat çekici dersler içeren özelleştirilmiş bir programdır.