Başvuru

Executive MBA kariyerlerini geliştirmek isteyen yöneticiler için iş hayatında tecrübe edindikten sonra katılım sağlanılan bir programdır. Koç Executive MBA, en az yedi yıl (en az 2 yılı yönetim deneyiminden oluşmak üzere) tam zamanlı çalışma deneyimine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır.

Executive MBA Programı’na katılmanın ilk ve en önemli koşulu, motivasyon ve istekliliktir. Ayrıca başvuru sahiplerinin aşağıdaki niteliklere sahip olması gerekir:

  • Akredite bir kurumdan lisans derecesi (* yurtdışındaki lisans öğrenimleri, Türk Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmalıdır)
  • Executive MBA programı için asgari 7 yıl boyunca tam zamanlı profesyonel iş deneyimi (söz konusu deneyimin asgari 2 yılı yönetici deneyiminden oluşmalıdır)
  • İngilizce yeterlilik
  • Executive MBA Programına başvurmak için, başvuru sahiplerinin çevrimiçi başvuruyu tamamlamaları (https://apply.ku.edu.tr/gradapp) ve aşağıdakileri yüklemeleri gerekir;
  • Katıldığı her üniversiteden resmi bir akademik transkript
  • Belirtildiği şekilde üç deneme
  • İki referans mektubu
  • Başvuru için 2 adet referans mektubu gerekmektedir.

 

Aday, online başvuru formu’nda referans mektuplarını dolduracak kişilerin iletişim bilgilerini belirtir ve Enstitü tarafından ilgili kişilere referans mektubu formu e-mail yoluyla gönderilir.

Başvurularını tamamlayan ve başvuru koşullarına uyan aday öğrenciler mülakat için Koç Üniversitesine davet edilmektedir. Adaylara mülakattan hemen önce okumaları için bir iş vakası verilmekte olup mülakat sürecinin bir parçası olarak vaka ile ilgili soruları yanıtlamaları istenmektedir.

Önemli Not

  • Yüksek Öğretim Kurumu, lisans derecesini yurt dışında bulunan Üniversite’lerden alan öğrencilerin diplomaları için kurum tarafından tanınırlık alınmasını şartını getirmiştir.  Söz konusu üniversitelerin YÖK tarafından tanınmaması durumunda öğrencilerin Türkiye’de herhangi bir Üniversite’ye yapacakları yüksek lisans ve benzeri öğrenim başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Tanınırlık süreci öğrenciler adına Kayıt Kabul Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.
  • Türk vatandaşı olan ve lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan öğrencilerin ise denklik belgesi almak üzere YÖK’e başvuru yapmaları ve ilgili belgeyi Kayıt Kabul Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Online Başvuru & Son Başvuru Tarihleri

Erken Başvuru tarihi: 29 Şubat 2024

Son Başvuru Tarihi: 15 Haziran 2024

Sadece online başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Şimdi başvurun: https://apply.ku.edu.tr/gradapp

Program ve Başvuru Ücretleri

2024-2025 akademik yılı için program ücretleri, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından kararlaştırılacaktır.

Başvuru Ücreti (iade edilmemektedir): 600 TL

Başvuru ücreti online başvuru sistemi üzerinden kredi kartı ile ödenmektedir.

Executive MBA programımızda burs imkanı bulunmamaktadır.

Çalışmakta oldukları şirketin kurumsal ortaklık planımızda yer alması halinde öğrencilerimiz şirketlerine tanımlı kurumsal indirimlerden faydalanabilmektedirler.

Türk vatandaşı öğrencilerimiz için Yapı Kredi Bankası’ndan isteğe bağlı vade farklı taksitli ödeme imkanı mevcuttur.