Koç'ta EMBA

Müfredatın Yanı Sıra

Koç Üniversitesi önde gelen eğitim şirketleri, fakülte ve yöneticiler ile işbirliği yaparak en etkin liderlik ve öz-bilinçlendirme eğitimlerini vermeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin, iş dünyasında ihtiyaç duyacakları yeni beceriler kazanmaları ve geliştirmeleri için tasarlanmış çeşitli ek programlar ve dersler vardır.

Liderlik için koçluk programı; koçluk yapıları, 1-1’in ve takım koçluğunun temelleri, gerçek zamanlı koçluk uygulaması ve kazanımların yansıtılması amacıyla verilen kompozisyon ödevlerinden oluşmaktadır. Programın genel amacı, Koç GSB öğrencilerine kariyerlerini yönetebilmeleri için gerekli temel profesyonel rehberliği sağlamaktır. Bu program, öğrencilerin liderlik becerilerini geliştirerek ve potansiyellerini ortaya çıkararak iş ve yaşam hakkındaki görüşlerini geliştirmelerine yardımcı olur. Program, 9 ay süren oturumlar halinde gerçekleştirilir. Her oturum 3 saat sürer. Bu programa katılım isteğe bağlıdır.

Takım çalışması ve liderlik dersi zaman ve rekabet gibi karmaşık durumlarla karşılaşıldığında etkili takım çalışması yapılabilmesini ve liderlik becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan bir atölye çalışmasından oluşmaktadır.

Gruplar, özellikle çıkarlarının örtüşmemesi durumunda, iş birliği konusunda zorlanırlar. Bu atölye, iş birliği sürecinde ortaya çıkan süreç kayıplarına ve bu kayıpları önlemek amacıyla yapılabilecek uygulamalara odaklanmıştır. Katılımcılar, bu ders ile uyumsuzluk ve duygusal çatışma gibi etkili iş birliğinin önündeki engelleri keşfederek ve bu tür zorluklarla etkin bir şekilde başa çıkabilmek için liderlik stratejilerini öğreniyorlar.

Videoyu oynat

Executive MBA Oryantayon Günü

Program Hakkında

Koç Üniversitesi’nin Executive MBA (EMBA) programı; asgari 7 yıl iş tecrübesi olan orta düzey yöneticilerin yönetim ve liderlik becerilerini arttırarak kariyerlerinin üst seviyelerinde ihtiyaç duyacakları analitik temeli sağlamaktadır.

Koç EMBA programı, Eylül ayında yaklaşık iki hafta süren hafta sonu ve hafta içi akşam dersleri ile başlar. Ardından her Cumartesi günü ve ayda bir kez Cuma günü gerçekleşen dersler ile devam eder. Dersler bir sonraki Ağustos ayında iki haftalık tam zamanlı bir modül ile devam eder ve kalan dersler Eylül ayında gerçekleştirilir. Derslerin tamamlanmasının ardından öğrenciler 4 ay boyunca bir bitirme projesi üzerinde çalışırlar.

Kuruluşundan itibaren, Koç Üniversitesi kendisini akademik mükemmeliyet merkezi olmaya, öğrenci, öğretim üyeleri ve programlarıyla dünya çapında saygınlık kazanmaya adamıştır.

Müfredat​

Müfredat hakkında bilgi için tıklayın.

Ders Tanımları

Ders tanımları hakkında bilgi için tıklayın.

Başvuru

Başvuru hakkında bilgi için tıklayın.

SSS

SSS hakkında bilgi için tıklayın.

Koç Executive MBA Programının Başarısının Temel Unsurları

Koç Üniversitesi Executive MBA Programının yükselen saygınlığının nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

Dünya sıralamalarında yer alan program
Üst sınıf profesyonel öğrenciler
Uluslararası tanınmış öğretim üyeleri
Özenle hazırlanmış bir müfredat
Eğitime yatırımda güçlü kazanımlar
Destekleyici bir öğrenim ortamı
Kusursuz kaynaklar ve son teknoloji tesisler

Financial Times Global EMBA Sıralaması 2023

#35

EMBA Programı

#1

Kadın Fakülte Üyesi Sayısı

%89

Mezun Maaş Artış Oranı

Koç EMBA Deneyimi

EMBA 2024 Sınıfı İstatistikleri

0
Kadın Öğrenci
0
Ortalama Yaş
0
Ortalama İş Deneyimi Yılı

Accredited