Doktora Programına başvurmak için, başvuru sahiplerinin online başvuru formunu (https://apply.ku.edu.tr/gradapp) doldurmaları ve aşağıdaki belgeleri tamamlaması gerekir:

 • GMAT veya GRE, TOEFL ve ALES Test Puanları:Adaylar GMAT sınavından en az 600 puan, GRE sınavından 150 puan ve TOEFL IBT’den 80 puan almalıdır.
  TOEFL (ETS) test puanları 0163 kurum numarasına, GRE (ETS) test puanları 0163 kurum numarasına, GMAT (GMAC) test puanları 0668 kurum numarasına gönderilmelidir.
  ALES (Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı-for native applicants) Puanları ve GPA:
  MA/MS (Tezli): Eşit Ağırlıklı test puanı en az 70
  BA/BS: Eşit Ağırlıklı test puanı en az 80.Mezuniyet GPA: en az  3,00/4,00 olmalıdır. Adayın daha önce öğrenim gördüğü üniversitelerden alınmış resmi akademik transkriptler (İşletme Enstitüsü, Koç Üniversitesi, Rumeli Feneri yolu, Sariyer, Istanbul, 34450, Türkiye adresine gönderebilirsiniz.)
 • Niyet Mektubu
 • Başvuru için 3 adet referans mektubu gerekmektedir. Aday, Online Başvuru Formu’nda referans mektuplarını dolduracak kişilerin iletişim bilgilerini belirtir ve Enstitü tarafından ilgili kişilere Referans Mektubu Formu’nun web adresi e-mail yoluyla gönderilir.
 • Özgeçmiş

Başvurularını tamamlayan adaylardan uygun görülenler mülakata alınırlar.
Sorularınız için gsb@ku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.