Günümüzde havacılık sektörünün lider ve öncü kuruluşlarından biri olan TAV Havalimanları Holding'te çalışmaktayım. Dünya çapında önde gelen üniversitelerden biri olma özelliği ile Koç Üniversitesi, TAV Havalimanlarına benzer bir kuruluştur. Koç Üniversitesi EMBA programına katılmaktaki amacım, bilgi birikimimi arttırmak, perspektifimi genişletmek ve iş hayatımdaki pozisyonumu yükseltmekti. Bu programın katılımcılarına karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma fırsatı sunarak akademik ve sosyal açıdan birçok kontak kazandırdığına inanıyorum. EMBA programına Koç Üniversitesi'nde katıldığım için çok memnunum. Program boyunca hiçbir hafta kişisel gelişiminize bir şeyler katmadan geçmez. Eğitmenler tarafından sizlere verilen hedef odaklı projeler sonucunda takımlar hem yeteneklerini geliştirir hem de bilgi birikimlerini arttırır. Bu programın bir parçası olmak kariyerimde hayatımı değiştiren önemli bir adımdır, bu nedenle çok doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum.

alunmi-2

Nazım Yaprak, CFA

EMBA '11 Hazine Direktörü TAV Havalimanları Holding Şirketi

Koç Üniversitesi EMBA programı farklı sektör deneyimlerine sahip insanlara erişme şansı tanıdığı ve günümüz iş hayatındaki eksiklikleri teorik bir çerçeveden açıklamayı ve çözmeyi hedeflediği için benim beklentilerime çok uygundu. Ayrıca, kendini geliştireceğin bir ortamda olma ve hem akademik hem de iş hayatından olağanüstü insanlarla kontak kurabilme düşüncesi beni bu programa başvurmak için harekete geçirdi. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü'nün deneyimlerimi paylaşmak ve entelektüel birikimimi arttırmak için çok doğru bir yer olduğunu düşünüyorum.

Avatar

Oğuz Taner Okutan

EMBA '10 Ticari Krediler ve Kart Operasyonları Üst Yöneticisi İş Bankası

Yöneticiler için olan bir işletme programının pratik uygulamaları teorik bilgi ile birleştirmesi ve desteklemesi gerekmektedir. Koç İşletme enstitüsü günümüz iş hayatının bir simülasyonunu sunar. Bu program, bir yöneticinin sorumlulukları konusundaki farkındalığımı arttırmanın yanı sıra bir organizasyonun çeşitli operasyonlarını gözlemleme fırsatı sunarak başarısını sezgisel olarak öngörmemi sağladı.

alunmi-1

Pınar Ercan Tursun

EMBA ’06 Ticari Araçlar Marka Müdürü Ford Motor

Bu program, beni sadece geniş bilgi bir birikimi ile donatmakla kalmamış aynı zamanda kariyerimi bir üst seviyeye taşımamı sağlayacak gerekli yönetici yetenekleri edinmemi sağlamıştır. Eğer zamanı geriye alma şansım olsa, hiç tereddüt etmeden yine Koç EMBA programını seçerdim.

Avatar

Itır Eraslan Gönç

EMBA ’09 Şirket Sahibi Route Created

Çin'de yönetici olarak geçirdiğim 7 yıl bana yönetici vasıflarımı geliştirmem için çalışarak öğrenme fırsatı vermiştir. Ancak, yine de bilgilerimi pekiştirmek, çeşitlendirmek, doğruluğunu kontrol etmek ve var olan bilgi birikimimi arttırmak için liderliğin akademik temelleri hakkında daha fazla bilgi edinme ihtiyacı hissediyordum.

Koç Üniversitesi EMBA programına katılmak istememdeki bir diğer amaç ise örnek niteliğinde olan yöneticilerin karar verme yetilerini, uyuşmazlık çözümlemelerini ve strateji yaratmaktaki perspektiflerini daha iyi anlamaktı. Koç Üniversitesi EMBA Programının, bu alanlardaki bilgi ve becerilerimi güçlendirmem konusunda bana yardımcı olduğunu hissediyorum.

Avatar

Emrah Erçen

EMBA '10 Genel Müdür Yardımcısı Çimtaş Boru İmalat ve Ticaret Ltd. Şti.

Koç üniversitesi gibi prestijli ve saygın bir topluluğun parçası olmaktan gurur duyuyorum. Koç'un geniş ders programı olaylara farklı perspektiflerden bakma yeteneği kazandırarak problemleri sistematik bir yoldan tanımlamayı, analiz etmeyi ve çözmeyi sağlamaktadır. Akademisyenlerin ve katılımcıların desteği ile iş hayatındaki benzerlerimiz arasından ayırt edildiğimi düşünüyorum. Koç EMBA programının bir diğer avantajı ise büyük bir topluluk olmasıdır. Programa katılan herkesin yüksek bilgi birikimine sahip kalifiye insanlar olmasının yanı sıra, katılımcılar arasındaki ilişkiler de oldukça kuvvetlidir. Birkaç yıl sonra, iş hayatı ve farklı bir alanda yardıma ihtiyacım olsa Koç üniversitesi topluluğuna başvurabileceğimi biliyorum.

Avatar

Özgür Burak Akkol

EMBA '11 İK Direktörü Koç Holding A.Ş.